Przestrzeń biurowa przestrzenią uporządkowaną
Według szacunków Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przeciętny Polak spędza w pracy 1928 godzin rocznie. Wyższy wynik zanotowali jedynie mieszkańcy Chile, Rosji, Grecji, Korei, Kostaryki i Meksyku. Z kolei Europejska Konfederacja Związków Zawodowych wskazuje, że pod względem wydajności plasujemy się na miejscu czwartym od końca. Czas nie jest więc proporcjonalny do efektu, co niekoniecznie jest winą samego pracownika.
Na produktywność wpływają czynniki zewnętrzne, między innymi: kapitał fizyczny, ludzki, innowacyjność przedsiębiorstwa, przede wszystkim zaś organizacja pracy. Tu zmienić można sporo, inwestując w dobry projekt i wprowadzając zmiany w codziennym funkcjonowaniu.




Ład na biurku i organizacja przestrzeni poprawiają ergonomię pracy, ułatwiają dostęp do dokumentów, zapobiegają ich gubieniu. Zaangażowanie w te działania pracowników poprawia wydajność pracy i zwiększa zaangażowanie. Walor estetyczny ma natomiast znaczenie dla przedsiębiorstw, zapraszających do swojej siedziby gości.