1

Selecciona tu región para verificar los precios en tu moneda, la tasa de IVA y los costos de envío.

Noticias

Ramp en palabras del diseñador - Skrivo Studio

En el corazón de cada proyecto del estudio Skrivo hay un compromiso con la innovación. Partimos de lo básico, ya sean los materiales, la función o la tecnología, para crear diseños inspiradores y atemporales.
4m Vistas: 29
Ramp en palabras del diseñador - Skrivo Studio

BIO:

Skrivo to studio projektowe z siedzibą w Mediolanie, założone przez chorwackiego projektanta Stefana Krivokapica. Czerpiąc ze swojego szerokiego doświadczenia, Stefan stworzył studio z unikalnym podejściem do projektowania: koncentruje się na materiale, rzemiośle i procesach produkcyjnych, co prowadzi do innowacyjnych rozwiązań i produktów.

Zdobywając tytuł magistra wzornictwa przemysłowego, Stefan Krivokapic wyruszył w podróż, która umożliwiła mu współpracę z wieloma znanymi firmami projektowymi i architektonicznymi. Jego zróżnicowane portfolio obejmuje szerokie spektrum projektów, od opakowań i mebli po oświetlenie, elektronikę użytkową oraz stoiska wystawiennicze.

Wielokulturowe dziedzictwo studia zawsze było jego siłą napędową. Podstawą procesu kreatywnego Skrivo jest łączenie elementów pochodzących z różnych środowisk i kultur: historii, wartości, materiałów i procesów – tak powstają unikalne i innowacyjne produkty.

Studio specjalizuje się we wzornictwie przemysłowym, przede wszystkim w branżach meblarskiej i oświetleniowej, wcielając swoje wizje w życie we współpracy z projektantami z całej Europy. Skrivo szczyci się skrupulatnym podejściem projektowym, biorącym pod uwagę metody produkcji i badania nad materiałami. Dzięki temu projekty studia charakteryzują się równowagą pomiędzy formą a funkcjonalnością.

Od momentu powstania w 2012 roku, Skrivo miało zaszczyt projektować meble, oświetlenie i inne produkty dla prestiżowych międzynarodowych marek, wśród których są Sancal Diseño, Bolia, Miniforms, La Cividina, Softline A/S, Danese Milano, Opinion Ciatti, Amura i Potocco.

Jasnożółta sofa na drewnianej podstawie z siedziskami skierowanymi w przeciwne strony

WYWIAD:

Jakie inspiracje stoją za projektem Ramp?

Zastanawiałem się, co zostanie, jeśli wezmę stół i zdejmę jego blat - "otworzę go" jak puszkę sardynek, w której widać otwartą pokrywę, ale także część wnętrza. Chciałem zobaczyć, jak ten pomysł można wykorzystać w przypadku krzesła lub innego siedziska. Moim celem przy każdym projekcie jest stworzenie ruchu, lekkości i poczucia zabawy, aby statyczne meble poczuły się żywe. Jestem zadowolony, ponieważ Ramp ma tę organiczną, młodzieńczą jakość. Nazwa nawiązuje do ramp deskorolkowych o charakterystycznym kształcie.

Jasnożółta sofa tapicerowana ustawiona na tle drewnianej ściany

Jakie są najważniejsze cechy siedzisk z kolekcji?

Wyróżniającą się cechą Rampa jest jego rama. W fotelu jest ona zwykle ukrytą częścią, natomiast tutaj została wyeksponowana i stała się głównym elementem. Podoba mi się pomysł, że masz ramę, a następnie możesz zdecydować, jakie elementy na niej umieścić i gdzie. W ten sposób Ramp zapewnia swobodę aranżacji i wyjątkowy charakter, pomaga uczynić fotel swoim własnym.

Ramp wyróżnia się także organicznym kształtem. Meble modułowe są zwykle kwadratowe, a Ramp jest bardziej miękki. Kolekcja charakteryzuje się zakrzywionymi formami, przez co wygląda mniej technicznie i sztywno w porównaniu do zdecydowanej większości podobnych systemów dostępnych obecnie na rynku.

Detal tapicerowanych siedzisk sofy Ramp, zwróconych w różnych kierunkach

Jak wyglądał proces projektowania tego produktu? Czy był on w jakiś sposób inny niż zwykle?

Ramp powstał w wyniku dialogu, a nie tylko szkicowania. Rozmawiałem z kimś o tym, jak interesujące byłoby odklejenie blatu, więc tym razem początkowo nie było rysunków, a raczej kilka pytań i burza mózgów. Oczywiście szkicowanie pojawiło się później - zwykle zaczynam od kilku szkiców, a następnie wykonuję model 3D, aby sprawdzić, czy pomysł jest przydatny i czy potrzebne są jakieś zmiany.

Detal drewnianej ramy siedziska z kolekcji Ramp

Czym kierujesz się projektując meble?

Dla mnie projektowanie jest wyzwaniem - jest już tak wiele produktów, więc z każdym nowym muszę szukać nowych rozwiązań. Obecnie powstaje tak wiele mebli!

Bardzo lubię początkowy etap, tworzenie szkiców na papierze, aby przelać swoje pomysły. Jestem bardzo wizualny i używam rysowania jak strumienia świadomości. Widzieć, jak pomysł się urzeczywistnia, móc poczuć prawdziwy produkt, to wielka nagroda. Kiedy produkt jest już stworzony, lubię myśleć o jego cyklu życia, o tym, jak będzie używany, jak ludzie będą z nim wchodzić w interakcje.

W przypadku kolekcji Ramp, została ona zaprojektowana tak, aby dać się łatwo podzielić na części i materiały - zarówno pod względem zmiany elementów, które są zużyte lub uszkodzone, jak i pod względem zmiany układu. Pomoże to również po zakończeniu użytkowania, ponieważ materiały można łatwo poddać recyklingowi. Chciałem, aby każdy model z kolekcji był elastyczny i zmienny.

Jasnożółta sofa na drewnianej podstawie z siedziskami skierowanymi w przeciwne strony

Jak pracowało Ci się z .mdd?

Cały proces współpracy był bardzo przejrzysty i łatwo było się komunikować, co zwykle jest trudne, ponieważ zwykle pracuję z producentami na odległość. Po pandemii jest to jeszcze bardziej powszechne i wszyscy wydają się przyzwyczajeni do takiego sposobu współpracy. Tym razem wszystko było bardzo łatwe i przyjemne! Obie strony miały jasną wizję końcowego produktu i bardzo doceniam Wasze konceptualne podejście do projektu. Odwiedzając fabrykę, upewniłem się co do naszej synergii i lepiej ją zrozumiałem. Oczywiście widziałem wcześniej zdjęcia prototypu, ale zobaczenie prawdziwego mebla sprawiło, że jeszcze bardziej doceniłem wspólną pracę.

Jasnożółte tapicerowane sofy z kolekcji Ramp, zestawione z pasującym kolorystycznie dywanem
Suscríbete a nuestro boletín
Newsletter